Klikni na AKTUALITY , kde jsou nové informace !!!

Odložení psa za chůze

  1. v leže - "LEHNI"

 

  1. v sedě - "SEDNI"

 

  1. ve stoje - "STŮJ"

 


„LEHNI“
 
Pro tento cvik je vhodné mít zvládnutou chůzi u nohy, jelikož se odložení za pochodu provádít při chůzi u nohy.
 
S povelem k noze - si psa posadíme k levé noze, se stejným povelem se rozejdeme a pes jde vzorně u levé nohy. Po ujití pár metrů (záleží na Vás) zavelíme psovi daný povel - př. "LEHNI" a levá ruka mávne podél psa shora dolů a v konečné fází mírně přitlačí na kohoutek psa, tím ho přinutí si lehnout. Ze začátku, pokud používáte ruku pro ulehnutí psa se může psovod pozastavit a po ulehnutí pokračovat. Po ulehnutí pustíme vodítko z pravé ruky a levou ruku dáme rázně před čenich psa a s povelem zůstaň odcházíme. Pokračujeme pár kroků - ze začátku doporučuji pouze pár kroků, poté se otáčím a vracíme k psovi. Psa obcházíme - nesmí změnit polohu - a přiřadíme se k jeho pravému boku tak, aby ležel u naší levé nohy. U psa se zastavíme, zamezíme mu jakéhokoli pohybu (mnoho psů si ihned po přiřazení psovoda chce sedat, pokud se tak stane velmi důrazně zopakujeme povel lehni, psa tlakem na kohoutek položíme a znovu odcházíme. Pes musí zůstat v poloze "LEHNI" až do té doby, dokud mu nedáme povel "SEDNI"  a neplácneme levou rukou o naše levé stehno. V tu chvíli se pes přiřazuje k naší levé noze a je pochválen.
 
Postupně vzdálednost odložení zvětšujeme. Pokud se pes při odložení snaží doplazit k nám, či mění polohu z lehu do sedni, nebo si přelehává, okamžite se k němu vrátím, opravíme jeho špatnou polohu a celý nácvik zopakujeme.
 
Při přirazení doporučuji měnit dobu, kdy psovi vydáte povel "SEDNI" mnoho psovodů si psa přiřazuje například po 3 sekundách a v duchu si počíta a poté se stává, že si pes sedá po třech sekundách sám, dobré ani není, přiřazovat psa ihned, nebo si spojí Váš příchod s automatickým přiřazením a taktéž Vám bude ihned vstávat. Vhodné je tedy měnit dobu přiřazení a někdy psa nepřiřadit vůbec a opět odejít.


„SEDNI“
 
Tento cvik se učí stejně, jako odložení v leže, jen s tím rozdílem, že se při povelu sedni plácne levou rukou na levé stehno a zatlačí na záď psa.
 


„STŮJ“
 
Pes musí mít zvládnutý dobře povel vstyk a umět v něm chvíli setrvat, mnoho psů si totiž po chvíli sedá, či lehá. Při odložení ze začátku můžete používat po povelu – STŮJ- povel VSTAŇ  a poté ZŮSTAŇ jak bylo vysvětleno v metodice u povelu odložení v lehni

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení