Klikni na AKTUALITY , kde jsou nové informace !!!

Nakupujte ve specializovaných prodejnách


Nakupujte ve specializovaných prodejnách. Krmiva nakupujte pouze v neporušených originálních obalech (s výjimkou vzorků)

 • Klady a zápory výživy
  Žádného psa ani kočku nezabije, pokud občas dostane drobný pamlsek či vybočí ze zaběhnutého rytmu. Pokud však porušujeme pravidla správné výživy soustavně, nemůžeme se divit, že až třetina našich psů a koček je stižena obezitou. Každoročně také narůstá výskyt cukrovky u psů a koček a dalších civilizačních onemocnění. Úplně se zapomíná na to, že příjem energie by měl být kompenzován přiměřeným výdejem, např. aktivním pohybem v přírodě nebo alespoň příjemnými vycházkami. Kvůli tomu si ostatně naše psy často pořizujeme. Skutečnost však bývá nezřídka úplně jiná.
 • Něco o správném krmení psa
  Hotová krmiva pro psy představují jednoduché a zcela bezpečné řešení. Vám ušetří práci a čas. A pes dostane v jedné dávce veškeré živiny, které potřebuje.
 • Měl by být pes krmen vegetariánskou stravou?
  Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíme zvážit, co konkrétně obsahuje tato vegetariánská strava. Odpověď je obilí a zeleninu. A zde problém začíná. U vegetariánských psích potravin se běžně používají tři typy zrn. Jsou to sója, pšenice a kukuřice. To jsou navíc potraviny, které mohou způsobovat alergie u psů. Zrna mají unikátní složení tuku, který má vysoký obsah omega-6 tuků a nízký obsah omega-3 tuků.
 • Složení oblíbených „kapsiček“
  Obvyklé složení oblíbených „kapsiček“ je 4% masa a zbytek nedefinované obiloviny, barviva a konzervant, guarovou gumu a sůl naleznete paradoxně i v některých konzervách vzbuzujících důvěru nálepkou BIO, maso je bio, ale proč má pes jíst guarovou gumu a sůl??!!)
 • Brambory ano či ne?
  Mnozí z vás mají zažité, že brambory pes špatně tráví a lidově řečeno je „nevyužije“. To se týká brambor doma vařených. Nutriční odborníci se shodují, že brambory zpracované technologií šetrného vaření v přesycené páře jsou nejšetrnějším zdrojem škrobů pro masožravé šelmy (co se týče škrobů v krmivu obecně, za optimální orientační hladinu se považuje rozmezí 30-50%, směrem dolů je pohyb hodnot vítaný, směrem nahoru již ne.
 • Způsob krmení
  Krmte psa vždy ve stejném čase přesně odměřenými krmnými dávkami. Krmnou dávku můžete podat dospělému psovi najednou (obvykle večer, v čase klidu), nebo ji rozdělit na 2 jídla (1/3 ráno a 2/3 večer).
 • Potraviny NEVHODNÉ !!!
  Veškerá krmiva, obsahující kakao jsou pro psy toxická, a ve větších dávkách mohou způsobit i smrt psa.
 • Další složky krmiva-minerály, vitamíny....
  Minerální látky jsou významnými stavebními kameny těla a mají životně důležitou úlohu v látkové přeměně. Pokud se tyto látky zvířatům podávají v nedostatečném množství nebo špatných poměrech, nastupují projevy nedostatku, od lízání, přes poruchy kostry až po poruchy plodnosti. Stopové prvky jsou minerální látky, které se vyskytují v organizmu ve velmi malém množství, ale mají významnou úlohu. Často jsou částí enzymatických systémů a jsou součástí určitých hormonů. Nedostatek jediného stopového prvku v krmivu může zastavit určité metabolické cesty a způsobit pokles odolnosti a výkonnosti zvířat.
 • Přínos ryb a Omega 3 mastných kyselin
  Přínos ryb a Omega 3 mastných kyselin již dlouho zdůrazňují lékaři. Ryby představují perfektní potravu, hlavně v kombinaci s výborně stravitelným zdrojem uhlohydrátů, jakým jsou brambory.
 • Přechod od štěněcího krmiva k dospělému
  Obecně platí, že přechod na Adult (pro dospělé) stravu provádíme, když se štěně blíží své výšce v dospělosti. Problémem ovšem je, že různá plemena dospívají v různých obdobích a i u jednotlivců v rámci jednoho plemene může dojít k výraznějším odchylkám. malá plemena (do 10kg) dospívají kolem 10 měsíce střední plemena (11-25kg) dospívají kolem 12 měsíce velká plemena (26-44kg) dospívají mezi 14-16 měsícem obří plemena (nad 45kg) dospívají kolem 24 měsíce Tato vodítka jsou pouze orientační.
 • O krmení KOČKY
  aké krmíte svoji kočku krmivem, které obsahuje 4% masa a spoustu barviv a konzervantů? Trápí vás, že vaše kočka odvrací hlavu od misky? Nabídněte jí 200% masa! Rozmazlujte svoji kočku mořskými rybami, kachním a jehněčím masem… Leonardo - historicky poprvé je možné nabídnout kočkám přírodní krmivo založené na více druzích masa,kromě tradičně kuřecího i jehněčího, krůtího, kachního, mořských ryb a krevet. Tyto řádky budou jistě zajímat především vaši kočku – pokud neumí číst, prosím, zprostředkujte jí tuto opravdu šťavnatou informaci .

          Doporučujeme vážit příděl krmiva denní dávky, pro kontrolu množství určené na den.


Levnější a méněhodnotná krmiva mají menší výživovou hodnotu a musejí být dávána ve větší gramáži a naopak. Kvalitnější krmiva a nejkvalitnější krmiva mají výživovou hodnotu vysokou a stačí na 24 hodin 1dkg na kilo živé váhy psa.

Zpět do obchodu