Klikni na AKTUALITY , kde jsou nové informace !!!

Doporučení pro nákup krmiva

Nakupujte ve specializovaných prodejnách.•  Krmiva nakupujte pouze v neporušených originálních obalech (s výjimkou vzorků)

•  Nekupujte rozvažované krmení, není u něj jisté datum výroby a spotřeby, a pokud bylo krmivo skladováno nesprávným způsobem, mohlo nasáknout vlhkost a mohlo by být závadné.
    Na rozvažovaných krmivech také nebývají uvedeny potřebné údaje.
    Kvalitu krmiva poznáte i podle barvy. Různobarevné krmivo (zelené, žluté či červené apod.) obsahuje barviva, která jsou pro psa nevhodná.
    Spolehněte se raději na "obyčejné hnědé" krmivo bez přidaných barviv.
•  Hledejte informace na obalu. Tam kde není uveden obsah živočišných bílkovin, nebývá kvalitní krmivo, je nutné, aby v obsahu byly uvedeny omega-3 a omega-6,alespoň 3%(pro zdravou kůži a srst),
    vitamíny, minerály a kladem je glukosamin a chondroitin.
•  Kupujte balení, které jste schopni spotřebovat do určeného data.
•  Pro výběr krmiva jsou důležité také reference chovatelů, kteří mají s daným krmivem již delší zkušenosti.
 
V poslední době stále častěji skloňovanou surovinou ve výživě psů jsou brambory.
Mnozí z vás mají zažité, že brambory pes špatně tráví a lidově řečeno je „nevyužije“. To se týká brambor doma vařených.
Nutriční odborníci se shodují, že brambory zpracované technologií šetrného vaření v přesycené páře jsou nejšetrnějším zdrojem škrobů pro masožravé šelmy
(co se týče škrobů v krmivu obecně, za optimální orientační hladinu se považuje rozmezí 30-50%, směrem dolů je pohyb hodnot vítaný, směrem nahoru již ne.
Při tomto technologickém kroku dochází k otevření škrobových zrn a želatinizaci škrobu, který se stává vysoce biologicky dostupným se stravitelností pro psa prakticky 100%.
Želatinizace škrobů probíhá i v obilovinách, pokud jsou v receptuře obsaženy.
Ovšem bramborový škrob nejméně ze všech škrobů rozkolísává hladinu krevního cukru a je tak nejvhodnějším zdrojem škrobů pro psy a kočky. Má rovněž hypoalergenní vlastnosti ještě výraznější než rýže.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení